Reprezentacja AMM Archery

logo_AMM-team

ANNA SOKÓLSKA
ZAWODNICZKA AMM ARCHERY PRO TEAM

Jedna z najlepszych na świecie. W latach 2013-2019 wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata oraz Pucharu Europy. W sezonie 2017, Anna zdobyła 19 medali (z tego 11 złotych), w 7 różnych krajach. W 2018 roku, na Mistrzostwach Świata na Węgrzech, była 4 w klasyfikacji generalnej oraz najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski. Dwukrotna mistrzyni Polski (2020 i 2021), brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Iranie (2021) oraz ponownie zdobyty brązowy medal na Mistrzostwach Europy we Francji (2022). Od kilku lat, również z sukcesami, trenerka juniorów (min.: prowadzi mistrza Polski z 2022 roku, w kat. Junior - Jacka Sanczenko oraz v-ce mistrzynię Polski z 2023 roku, w kat. Junior - Alicję Dryl.

sprawdź na facebookusprawdź na instagramie
JAN POMASKI
ZAWODNIK AMM ARCHERY PRO TEAM

Pochodzący z Warszawy, a obecnie mieszkający i trenujący w Białymstoku zawodnik , który w ciągu ostatnich lat wielokrotnie stwał na podiach zawodów krajowych i międzynarodowych. Ścisła czołówka polskich łuczników konnych zajmując: od kilku lat w pierwszej 6 ogólnopolskiego rankingu łuczników konnych PSŁK (Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego). Drugi vice-mistrz Polski z 2020 i 2022 roku.

sprawdź na facebookuŚledź na Instagramie

 

ANNI JAUHIAINEN
ZAWODNIK AMM ARCHERY PRO TEAM

Pierwsza i liczymy, że nie ostatnia członkini AMM Archery z zagranicy, a mianowicie z Finlandii. Doświadczona zawodniczka, która brała udział już w wielu międzynarodowych zawodach łucznictwa konnego na całym świecie. W 2019 roku na pierwszym miejscu w fińskim rankingu łuczników konnych. Dwukrotnie wygrała kategorię open w międzynarodowych zawodach na Polach Grunwaldzkich. W 2021 zdobyła vice-mistrzostwo Finlandii, w 2022 została Mistrzynią Finlandii oraz sięgnęła po V-ce mistrzostwo Europy we Francji.  

Skontaktuj się z Anni na FacebookŚledź Anni na Instagram
MICHAŁ TOMASZEWSKI
ZAWODNIK AMM ARCHERY TEAM
Od 2015 roku znajduje się w pierwszej dziesiątce Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych, prowadzonego przez PSŁK. Wielokrotnie nagradzany. Odbył już podróże do USA, Chin, Węgier, Niemiec, Francji. Wielokrotnie wracał z medalami. Sezonie 2018 minął mu przede wszystkim pod znakiem Toru Polskiego. W Polish Track Cup 2018 wygrał rundę finałową, dzięki czemu zajął III miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu. W latach 2014 - 2016 startował jako członek Reprezentacji Polski, w Pucharze Europy. Podczas II etapu tych zawodów (Gauchoux Open 2016 we Francji) wywalczył sobie kilka medali, m.in. II miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.
sprawdź na facebooku
JAGODA TOMASZEWSKA
ZAWODNICZKA AMM ARCHERY TEAM
W latach 2013-2016, zgodnie z Ogólnopolskim Rankingiem Łuczników Konnych, była 3, najlepszą kobietą w łucznictwie konnym w kraju. Startuje na zawodach międzynarodowych w Polsce i zagranicą (m.in. w Niemczech, Francji oraz Chinach). W 2015 roku jako druga kobieta w Polsce, została zakwalifikowana do rozgrywek Pucharu Polski.
sprawdź na facebookusprawdź na instagramie
MICHAŁ SANCZENKO
ZAWODNIK AMM ARCHERY TEAM
Prekursor łucznictwa konnego w Polsce. Na Mistrzostwach Świata w Korei, w 2014 roku otrzymał nagrodę "Best Archer", przyznawaną łucznikom konnym, najbardziej zaangażowanych w rozpowszechnianie tego sportu na świecie. Wieloletni, utytułowany zawodnik. Medale zdobywał na Otwartych Mistrzostwach Europy (EOCHA), Mistrzostwach Świata w Korei, oraz na międzynarodowych zawodach w Jordanii, USA, Anglii, Ukrainie oraz Turcji. W 2014 oraz 2015 roku startował jako członek Reprezentacji Polski, podczas Pucharu Europy.
sprawdź na facebookusprawdź na instagramie
MICHAŁ PIASEK
ZAWODNIK AMM ARCHERY TEAM
Od najmłodszych lat zadziwiał precyzją i szybkością. Wielokrotnie nagradzany, medale zdobywał m.in. na Mistrzostwach Świata w Korei, międzynarodowych zawodach łucznictwa konnego w Polsce, Niemczech, Węgrzech oraz Szwecji. W sezonie 2018 zdobywał medale na Polish Track Cup Final oraz wygrał 8. Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich. W 2014 oraz 2015 roku startował jako członek Reprezentacji Polski, podczas Pucharu Europy.

logo_AMM-Junior2

Alicja Dryl
Jacek Sanczenko

113