„Celuj w księżyc – nawet jeśli nie trafisz znajdziesz się pośród gwiazd”

 

Jak niegdyś powiedział Les Brown, tak My w miniony weekend mogliśmy znaleźć się pośród gwiazd łucznictwa konnego rywalizujących podczas XI Zawodów Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Mimo pięknej choć upalnej pogody zgodnie z planem rozegraliśmy wszystkie trzy konkurencje.

W piętek sportowcy rywalizowali na krętym, długim Torze Polskim, który wił się niczym wąż między historycznymi budowlami na terenie malowniczego Skansenu. Wisienką na torcie był widowiskowy strzał przez jezioro do tarczy stojącej na jego drugim brzegu.

Drugi dzień zmagań to długi na 90 metrów Tower Track. Niezwykle wymagający i weryfikujący umiejętności łuczników, tor w promieniach czerwcowego słońca stanowił dla zawodników nie lada wyzwanie. Determinacja i wprawione w celowaniu oczy naszych wspaniałych reprezentantów doprowadziły ich strzały, jak po sznurku, w sam środek tarczy.

Niedziela upłynęła nam pod hasłem Raid Track. Trzy etapy o różnych długościach toru i zmiennej liczbie tarcz pozwoliły na efektowne galopy, którym towarzyszył świst wystrzeliwanych z łuków strzał i wyłoniły końcowego zwycięzcę zawodów oraz uformowały końcową klasyfikację generalną.

To były wspaniałe trzy dni obfitujące w sportowe emocje i pokazujące piękno oraz kunszt Łucznictwa Konnego. Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z Nami podczas tegorocznej imprezy i już teraz zapraszamy na przyszłoroczne, tym razem już XII Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich oraz na wszystkie wcześniejsze wydarzenia organizowanie przez AMM Archery.

A na końcu wyczekiwany przez wszystkich punkt kulminacyjny czyli wyniki rywalizacji. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zawodnikom i z dumą przedstawiamy zwycięzców Tegorocznych XI Zawodów Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich:

 

Seniorzy:
1. 🥇Jan Pomaski na koniu Szpak
2. 🥈Anna Sokólska na koniu Czanar
3. 🥉Bohdan Włostowski na koniu Laweron

Juniorzy
1. 🥇Alicja Dryl na koniu Laufer
2. 🥈Jacek Sanczenko na koniu Baltic Poco Cookie
3. 🥉Maja Zajączkowska na koniu Szpak

Juniorzy Młodsi
1. 🥇Sławek Włostowski na koniu Albert
2. 🥈Emilka Szczesiul na koniu Laufer

Szczegółowe wyniki możecie znaleźć na stronie: https://ihaa.eu/#RankingListPanel/302