Nowy rekord, a zawodów jeszcze nie było!

 

To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Na tegorocznych międzynarodowych zawodach łucznictwa konnego, International Mounted Archery Games, będziemy mogli oglądać 50 zawodników z 20 państw! Tak bogatej i zróżnicowanej obsady jeszcze nie mieliśmy. Tym samym nasze zawody, potwierdziły swoją wysoką rangę i znaczenie w świecie łuczników konnych. W tym roku na polach Grunwaldu zobaczymy m.in. przedstawicieli Australii, Rosji, Iranu, Węgier, USA, a nawet Singapuru (zobacz pełną listę startową). Jest to dla nas nie lada wyzwanie, ale i ogromna radość.

 

Już po raz siódmy, na historycznych polach Grunwaldu, w okresie długiego weekendu majowego spotkają się łucznicy konni z całego świata. Zawodników będzie można podziwiać w 3 konkurencjach. W konkurencji węgierskiej trzeba wykazać się doskonałą techniką strzelania na dużych dystansach; w Konkurencji Koreańskiej trzeba mieć silne nerwy, oraz wykazać się szybkostrzelnością. Najtrudniejsza zaś Konkurencja Grunwaldzka (na zasadach Toru Polskiego), rozegrana zostanie w ciągu dwóch dni. To będzie prawdziwy sprawdzian umiejętności zarówno łuczniczych jak i jeździeckich uczestników zawodów.

 

Już teraz organizatorzy kolejnej Majówki z łukiem i koniem – Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz ośrodek łucznictwa konnego AMM Archery – serdecznie zapraszają na wspólne spędzenie czasu. Dla publiczności przygotowano wiele atrakcji. M.in. możliwość strzelania z łuku pod okiem wykfalifikowanych instruktorów; konne przejażdżki; prelekcje o współczesnym i historycznym  łucznictwie konnym; zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem; otwarty turniej łuczniczy.

 

Zobacz profil zawodów na facebooku