Złoto i brąz naszych łuczników na Ukrainie!

2-3 Listopada odbyły się na Ukrainie Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego w których wzięli udział zawodnicy z naszego teamu AMM Archery –  Anna Sokólska, Anni Jauhiainen i Jan Pomaski oraz także jako Reprezentacja Polski Bohdan Włostowski,
Same zawody były nietypowe jak na łucznictwo konne. Rozgrywane były zupełnie inne konkurencje, niż te, w których zazwyczaj startujemy. Wszyscy zawodnicy musieli być również ubrani w stroje historyczne. Ciekawe też było samo miejsce, rozgrywane były w rekonstrukcji drewnianego grodu Kijowskiej Rusi 60 km od stolicy Ukrainy.
 
Po startach zasadniczych wszystkich zawodników, w każdym stylu rozgrywany był finał pomiędzy dwoma najlepszymi zawodnikami. Po dwóch dniach rywalizacji w poszczególnych konkurencjach triumfowali:

 

Kazahski Styl – Anna Sokólska
Kijowski Styl nr. 1 – Alperen Alkan (Turcja)
Kijowski Styl nr. 2 – Anna Sokólska
Kijowski Styl nr. 3 – Jan Pomaski
 
Po rozegraniu wszystkich konkurencji i na koniec zawodów, rozegrany został finał, w którym brało udział 4 najlepszych zawodników z 2 dni zmagań : Anna Sokólska, Jan Pomaski, Alperen Alkan (Turcja) i Vitalii Hudim (Ukraina).

 

Każdy zawodnik miał 2 przejazdy, na dwóch rożnych koniach. Jego celem było oddanie strzału do jednej tarczy. Zwycięzcą w całych zawodach został Jan Pomaski i to nasz zawodnik zdobył złoty, a Anna Sokólska druga zawodniczka teamu AMM Archery zdobyła brązowy medal.