Polish Track Competition w Białymstoku

Podlasie łucznictwem konnym stoi. Już w dniach 21-22 września 2019 w gościnne progi Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Białymstoku zawitają miłośnicy tej widowiskowej dyscypliny sportu.
W ramach Polish Track Competition będą rywalizowali tylko w jednej konkurencji – Torze Polskim. Urokliwe chaty kryte strzechą, kolorowe ule stojące w przydomowych ogródkach, imponujący wiatrak na niewielkiej łące w otoczeniu brzóz, to sceneria niespotykana na żadnych innych zawodach łucznictwa konnego na świecie.
W gronie zawodników nie zabraknie tego, co najlepsze z Polski. Zobaczmy Anię Sokólską, Podlasiankę z krwi i kości z naszego teamu AMM Archery – najlepszą łuczniczkę konną na świecie wśród kobiet. A także przedstawicieli innych krajów jak Litwa czy Finlandia.
 
Publiczność przez 2 dni będzie cieszyć oczy atrakcyjnymi zmaganiami łuczników konnych, którzy w szalonym galopie będą trafiali prosto do celów. Warto podkreślić wyjątkową widowiskowość Toru Polskiego. Jest to między innymi oficjalna konkurencja na mistrzostwach świata.
Ta jakże swojsko brzmiąca nazwa podkreśla jej polski rodowód. Swoją widowiskowość Tor Polski zawdzięcza układowi przejazdów, na który składają się nieoczekiwanie nawroty, nietypowe punkty umiejscowienia celów oraz urokliwa sceneria zabytków Muzeum.
Właśnie u nas na Podlasiu zawodnicy poczują prawdziwego ducha rywalizacji historycznych wojowników. Tego uczucia widzowie i zawodnicy nie zapominają przynajmniej na rok, do następnych takich zawodów.

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej oraz AMM Archery jako główny organizator serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w Białymstoku. Przybywajcie w nasze gościnne progi. Niezapomniane przeżycia i wyjątkowe wrażenia czekają na Was tylko w skansenie Podlaskiego Muzeum w dniach 20-21 września 2019 roku. Nie może Was tu zabraknąć. Gwarantujemy dobre widowiska w scenerii skansenu w Jurowcach. Gościnne progi Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej zapełnią się łucznikami konnymi w najlepszym wydaniu.