O nas

Prowadzimy szkolenia i warsztaty z łucznictwa pieszego oraz konnego. Uczymy zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Od 2007 roku realizujemy nasze szkolenia zarówno w Polsce jak i na całym świecie m.in. w Szwecji, Anglii, Iranie, Turcji oraz Indiach. Nasi instruktorzy są doświadczonymi (merytorycznie i praktycznie) zawodnikami i trenerami.

 

Kilkanaście razy w roku można nas spotkać na pokazach łucznictwa konnego. To co najlepsze w łucznictwie konnym pokazujemy na największych imprezach hippicznych w Polsce i za granicą. Regularnie pojawiamy się m.in. na CSIO5* w Sopocie i Poznaniu, wielokrotnie byliśmy na największych, halowych zawodach CAVALIADA Tour; bardzo lubimy zaprezentować się w Stadninach Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Nasza gwiazda pokazów Ania Sokólska (www.annasokolska.pl) polską sztukę łuczniczą kilka razy w roku promuje na największych imprezach w UK.

 

 

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na naszą stronę SZKOLENIA  lub też EVENTY

 

 

 

Dwunożna część zespołu AMM Archery

MICHAŁ SANCZENKO
Manager zespołu AMM.
Wieloletni zawodnik rangi międzynarodowej – kilkakrotnie startował na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Korei zdobywając złote medale i otrzymując tytuł „Best Archer”, który przyznawany jest najlepszym zawodnikom zaangażowanym w rozpowszechnianie łucznictwa konnego na świecie. Sam o sobie mówi Michał „drugi”. Medale przywoził z zawodów w Turcji, USA, Jordanii, Belgii. W 2010 roku wywalczył sobie tytuł V-ce Mistrza Europy. Kolekcjoner łuków i strzał. Swoje zbiory udostępniał na wystawy m.in. do Muzeum bitwy pod Grunwaldem, Zamku Królewskiego w Łęczycy oraz Muzeum Ziemi Sokólskiej. Wieloletni prezes i jeden z głównych założycieli Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego. Jedyny w kraju instruktor z certyfikatem WHAF (World Horseback Archery Federation). Kilkakrotnie miał okazję występować na planie filmowym, m.in. w bollywoodzkiej super produkcji „Mirzya”. W naszym AMM Archery Teamie odpowiada za pokazy i zawody.
skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
MICHAŁ CHOCZAJ
Główny instruktor i, jak to się mówiło w KPZR, naczelny teoretyk.
Ponad ćwierć wieku doświadczenia z końmi i ponad tuzin lat z łukiem w ręku. Organizator „Żurawiejek” – pierwszego w Polsce, dorocznego spotkania łuczników konnych. Jak mało kto, Michał zapoznał się z traktatami arabskimi, tureckimi, perskimi oraz chińskimi dotyczącymi tradycyjnego łucznictwa wschodniego. Zaczerpniętą wiedzę przekazuje podczas warsztatów i zajęć, przez jego ręce przewinęli się niemal wszyscy znaczniejsi polscy zawodnicy, m.in. międzynarodowej rangi zawodniczka Anna Sokólska. Oprócz szkoleń dla ludzi, ten znakomity trener zajmuje się układaniem koni pod łuki. Swoją cierpliwością potrafi zachęcić do współpracy nawet najbardziej opornego czworonoga. Na co dzień Michał Choczaj pracuje w sklepie łuczniczym, dzięki czemu posiada szeroką znajomość różnych typów łuków od klasycznych sportowych zaczynając, na bloczkowych kończąc. Poza łucznictwem trenuje posługiwanie się różnego rodzaju bronią z końskiego grzbietu: szablą, rohatyną, kałkanem.
skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
ANNA SOKÓLSKA
Nasza specjalistka od koni, zawodnik AMM Archery PRO Team.
Trenerka koni i światowej klasy zawodniczka. W latach 2013-2018 najlepsza kobieta, łuczniczka konna na świecie i w Polsce. Zdobywczyni Pucharu Polski 2015, stały członek krajowej reprezentacji. Złota (i nie tylko) medalistka Mistrzostw Świata oraz poszczególnych etapów Pucharu Europy. W 2015 Ania ustanowiła rekord Polski w konkurencji węgierskiej, który został pobity dopiero w 2017 roku. Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w tym sporcie, Ania wystąpiła w reklamie Mazdy CX-5. W 2018 roku, na Mistrzostwach Świata na Węgrzech, była 4 w klasyfikacji generalnej oraz najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski.
skontaktuj się z Anią poprzez facebookaOdwiedź instagram Ani
MICHAŁ TOMASZEWSKI
Instruktor i zawodnik AMM Archery PRO Team.
Trzeci z kolei Michał w zespole trenerskim AMM Archery, dla rozróżnienia zwany Wiewiórem. Jest czołowym polskim zawodnikiem – W latach 2013-2017 roku niezmiennie utrzymywał się w pierwszej 10 Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych. Ponad to jest utalentowanym trenerem osób początkujących i zaawansowanych. Oprócz łucznictwa konnego zajmuje się szermierką (zarówno z konia jak i z ziemi) oraz rękodziełem. Zekiery tworzone jego ręką rozsyłane są po całym świecie.
skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
Jan Pomaski
Instruktor i zawodnik AMM Archery PRO Team.

Doświadczony zawodnik z ponad 18 letnim doświadczeniem w łucznictwie. W 2020 roku na 3 miejscu polskiego rankingu łuczników konnych.

Znajdź mnie na FacebookŚledź mnie na Instagram
JAGODA TOMASZEWSKA
Zawodniczka, AMM Archery
Jak każdy członek AMM Archery, Jagoda jest doświadczonym zawodnikiem. W latach 2013-2016, zgodnie z Ogólnopolskim Rankingiem Łuczników Konnych, była 3 najlepszą kobietą w łucznictwie konnym w kraju. Reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej - we Francji, Niemczech oraz w Chinach.
Skontaktuj się z Jagodą poprzez facebooka
MICHAŁ PIASEK
Zawodnik, AMM Archery PRO Team
Członek AMM Archery Pro Tream. Michał jest przede wszystkim światowej klasy zawodnikiem. Odkąd skończył 13 lat zaczął łączyć strzelanie z łuku z jazdą konną i już od samego początku jego szybkość, celność oraz umiejętności jeździeckie zadziwiały i fascynowały. Michał wielokrotnie występował na arenie międzynarodowej m.in. na Mistrzostwach Świata w Korei oraz w Pucharze Europy, gdzie zdobywał medale i wyróżnienia.
Skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
ANNI JAUHIAINEN
Zawodnik i członek grupy pokazowej.

Pierwsza i liczymy że nie ostatnia członkini AMM Archery z zagranicy a mianowicie Finlandii. Doświadczona zawodniczka, która brała udział już w wielu międzynarodowych zawodach łucznictwa konnego na praktycznie całym świecie. w 2019 roku na pierwszym miejscu w Fińskim rankingu łuczników konnych. Dwukrotnie wygrała kategorię open w międzynarodowych zawodach na Polach Grunwaldzkich. w 2021 zdobyła vice-mistrzostwo Finlandii.

Skontaktuj się z Anni na FacebookŚledź Anni na Instagram
Albert Lisowski
Operator kamery,
Członek grupy pokazowej, utalentowany operator kamery, zapalony łucznik. Ze względu na nazwisko i swój spryt zwany również Lisem. Albert nie tylko towarzyszy naszej grupie pokazowej, ale przede wszystkim uwiecznia jej występy, podczas wszystkich większych imprez. Obecnie uczy się jeździć konno i przygotowuje się, by już w następnym sezonie startować na zawodach.
skontaktuj się z Albertem przez facebooka
Mateusz Gieryn
Organizator imprez masowych
Mateusz jest doświadczonym organizatorem imprez masowych. Kilka lat zajmowała się współorganizacją największych zawodów skokowych w Polsce, Cavaliada Tour, oraz zawodów w łucznictwie konnym m.in. Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego pod Grunwaldem "Majówka z łukiem i koniem", Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego w Legnickim Polu "Powrót Czyngis-Chana". Ponad to Mateusz rozpowszechnił w Polsce popularną grę zespołową - Bitwę Łuczników.
skontaktuj się z Mateuszem przez facebooka
MICHAŁ SZUBSKI
Członek grupy pokazowej.
Tego Michała najczęściej można spotkać na pokazach realizowanych przez AMM Archery. Wraz z koniem czystej krwi arabskiej, Aragornem, tworzą nierozdzielną parę. Zachwycają swoją zręcznością oraz zgraniem. Razem z resztą Teamu występowali m.in. na CSI**** Poznań 2015, Cavaliada Tour Lublin i Warszawa 2014/15, CSI***** Sopot 2016/2017
Skontaktuj się z Michałem przez facebooka

 

Czworonożna część zespołu AMM Archery

 

 

Czanar
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: ur. 2007 r.
Pleć: Wałach
Właściciel: Michał Sanczenko
Czanar jest największą gwiazdą naszego zespołu – razem z Aragornem można go podziwiać na niemal wszystkich pokazach łucznictwa konnego, realizowanych przez AMM Archery. Razem z Anną Sokólską wystąpił w reklamie Mazdy, w kilku teledyskach, nawet na deskach białostockiej opery. Jak większość arabów – Czanar jest wrażliwy i inteligentny. Jeżeli prowadzi się go spokojną ręką, jest najlepszym koniem łuczniczym. Gdy mu się na to pozwoli, potrafi być prawdziwą wyścigówką. Doskonały w pracy z dziećmi.
Karramba
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: --.
Pleć: Wałach

Mały i sprytny arabek, który jest idealny dla drobnych łuczników konnych.

Aragorn
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: ...
Płeć : Wałach
Właściciel: Michał Szubski
Pieszczotliwie zwany „Księciuniem”, najpiękniejszy ze wszystkich naszych koni. W parze z Czanarem, występuje podczas niemalże wszystkich pokazów łucznictwa konnego. Łagodny, ale i humorzasty. Jak na prawdziwego monarchę przystało, ma pory przyjmowania gości i sam stwierdza, kiedy „audiencję” uważa za zakończoną.
Laufer
Rasa: SP
Wiek: ur. 2007 r.
Płeć: Wałach
Właściciel: Michał Sanczenko
Doświadczony i wpsaniały koń łuczniczy. Brał udział w wielu zawodach oraz pokazach. Pod siodło nadaję się zarówno dla jeźdźców początkowych jak i zaawansowanych. Potrafi być niezłym leniuchem, ale gdy poczuje atmosferę współzawodnictwa, chętnie przyspiesza. Bezpieczny i zrównoważony - oto cały Laufer.
Przedzimek
Rasa: Hucuł
Wiek: około 15 lat.
Płeć: Wałach

Niesforny hucuł, który lubi uciekać zawsze ze swoim najlepszym kompanem Szpakiem. Razem z trzecim Furkotem tworzą huculski gang. Przedzimek znany jest też jako Przecinek bo potrafi pójść jak przecinak po pastuchach.

Szpak
Rasa: Hucuł
Wiek: około 15 lat.
Płeć: Wałach

Drugi z szajki hucułów, która zawsze trzyma się razem. Szpak jest bardziej nieśmiały niż Przedzimek ale pójdzie za nim nawet w ogień.

Marica
Rasa: Haflinger
Wiek: ---
Płeć: Klacz

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć że jest młodszą siostrą Gorii. 😉

Eldetta
Rasa: KWPN
Wiek: ur. 2009 r.
Płeć: Klacz
Właściciel: Anna Sokólska
Nasz chyba najbardziej utytułowany koń w zespole. Wyszkolona przez Annę Sokólską, w wieku 4 lat brała udział w wielu zawodach. Uwielbiana przez naszych kursantów, od 2015 roku stała się typowym koniem sportowym i jest dosiadana tylko przez doświadczonych zawodników. W 2015 roku wraz z Anką zdobyła Puchar Polski.
Czama
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: ur. 2019 r.
Płeć: Klacz
Właściciel: Anna Sokólska

Młoda i ciekawska arabka pochodząca z hodowli Andrzeja Strumiłło.

Goria
Rasa: Sokólska
Wiek: ur. 2012 r.
Płeć: Klacz