O nas

Prowadzimy szkolenia i warsztaty z łucznictwa pieszego oraz konnego. Uczymy zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane. Od 2007 roku realizujemy nasze szkolenia zarówno w Polsce jak i na całym świecie m.in. w Szwecji, Anglii, Iranie, Turcji oraz Indiach. Nasi instruktorzy są doświadczonymi (merytorycznie i praktycznie) zawodnikami i trenerami.

 

Kilkanaście razy w roku można nas spotkać na pokazach łucznictwa konnego. To co najlepsze w łucznictwie konnym pokazujemy na największych imprezach hippicznych w Polsce i za granicą. Regularnie pojawiamy się m.in. na CSIO5* w Sopocie i Poznaniu, wielokrotnie byliśmy na największych, halowych zawodach CAVALIADA Tour; bardzo lubimy zaprezentować się w Stadninach Koni Arabskich w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Nasza gwiazda pokazów Ania Sokólska (www.annasokolska.pl) polską sztukę łuczniczą kilka razy w roku promuje na największych imprezach w UK, Turcji, Syrii.

 

 

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na naszą stronę SZKOLENIA  lub też EVENTY

 

 

 

Dwunożna część zespołu AMM Archery

MICHAŁ SANCZENKO
Manager zespołu AMM.

Wieloletni zawodnik rangi międzynarodowej – kilkakrotnie startował na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata zdobywając wiele  medali. Sam o sobie mówi Michał „drugi” - tyle na sreber w swojej sportowej kolekcji. Medale przywoził z zawodów w Turcji, USA, Jordanii, Belgii, Korei. W 2010 roku wywalczył sobie tytuł V-ce Mistrza Europy. Kolekcjoner - swoje łucznicze zbiory udostępniał na wystawach w m.in.: Muzeum bitwy pod Grunwaldem, Zamku Królewskiego w Łęczycy oraz Muzeum Ziemi Sokólskiej. Wieloletni prezes i jeden z głównych założycieli Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego. Od 2020 V-ce Prezes WHAF (World Horseback Archery Federation). Kilkakrotnie miał okazję występować na planie filmowym, m.in. w bollywoodzkiej super produkcji „Mirzya”. W naszym AMM Archery Teamie odpowiada za pokazy i zawody.

skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
ANNA SOKÓLSKA
Nasza specjalistka od koni, zawodnik AMM Archery PRO Team.
Trenerka koni i światowej klasy zawodniczka. W latach 2013-2018 najlepsza kobieta, łuczniczka konna na świecie i w Polsce. Zdobywczyni Pucharu Polski 2015, stały członek krajowej reprezentacji. Złota (i nie tylko) medalistka Mistrzostw Świata oraz poszczególnych etapów Pucharu Europy. W 2015 Ania ustanowiła rekord Polski w konkurencji węgierskiej, który został pobity dopiero w 2017 roku. Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w tym sporcie, Ania wystąpiła w reklamie Mazdy CX-5. W 2018 roku, na Mistrzostwach Świata na Węgrzech, była 4 w klasyfikacji generalnej oraz najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski.
skontaktuj się z Anią poprzez facebookaOdwiedź instagram Ani
MICHAŁ TOMASZEWSKI
Instruktor i zawodnik AMM Archery PRO Team.
Trzeci z kolei Michał w zespole trenerskim AMM Archery, dla rozróżnienia zwany Wiewiórem. Jest czołowym polskim zawodnikiem – W latach 2013-2017 roku niezmiennie utrzymywał się w pierwszej 10 Ogólnopolskiego Rankingu Łuczników Konnych. Ponad to jest utalentowanym trenerem osób początkujących i zaawansowanych. Oprócz łucznictwa konnego zajmuje się szermierką (zarówno z konia jak i z ziemi) oraz rękodziełem. Zekiery tworzone jego ręką rozsyłane są po całym świecie.
skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
Jan Pomaski
Instruktor i zawodnik AMM Archery PRO Team.

Doświadczony zawodnik z ponad 18 letnim doświadczeniem w łucznictwie. W 2020 roku na 3 miejscu polskiego rankingu łuczników konnych.

Znajdź mnie na FacebookŚledź mnie na Instagram
JAGODA TOMASZEWSKA
Zawodniczka, AMM Archery
Jak każdy członek AMM Archery, Jagoda jest doświadczonym zawodnikiem. W latach 2013-2016, zgodnie z Ogólnopolskim Rankingiem Łuczników Konnych, była 3 najlepszą kobietą w łucznictwie konnym w kraju. Reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej - we Francji, Niemczech oraz w Chinach.
Skontaktuj się z Jagodą poprzez facebooka
MICHAŁ PIASEK
Zawodnik, AMM Archery PRO Team
Członek AMM Archery Pro Tream. Michał jest przede wszystkim światowej klasy zawodnikiem. Odkąd skończył 13 lat zaczął łączyć strzelanie z łuku z jazdą konną i już od samego początku jego szybkość, celność oraz umiejętności jeździeckie zadziwiały i fascynowały. Michał wielokrotnie występował na arenie międzynarodowej m.in. na Mistrzostwach Świata w Korei oraz w Pucharze Europy, gdzie zdobywał medale i wyróżnienia.
Skontaktuj się z Michałem poprzez facebooka
ANNI JAUHIAINEN
Zawodnik i członek grupy pokazowej.

Pierwsza i liczymy że nie ostatnia członkini AMM Archery z zagranicy a mianowicie Finlandii. Doświadczona zawodniczka, która brała udział już w wielu międzynarodowych zawodach łucznictwa konnego na praktycznie całym świecie. w 2019 roku na pierwszym miejscu w Fińskim rankingu łuczników konnych. Dwukrotnie wygrała kategorię open w międzynarodowych zawodach na Polach Grunwaldzkich. w 2021 zdobyła vice-mistrzostwo Finlandii.

Skontaktuj się z Anni na FacebookŚledź Anni na Instagram

 

Czworonożna część zespołu AMM Archery

 

 

Czanar
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
2007-2023
Pleć: Wałach

Czanar był największą gwiazdą naszego zespołu – można go było podziwiać na niemal wszystkich pokazach łucznictwa konnego, realizowanych przez AMM Archery. Razem z Anną Sokólską wystąpił w reklamie Mazdy, w kilku teledyskach, był nawet na deskach białostockiej opery i Teatru Dramatycznego. Jak większość arabów – Czanar był wrażliwy i inteligentny. Prowadzony spokojną ręką był najlepszym koniem łuczniczym. A gdy mu się pozwalało, potrafił być prawdziwą wyścigówką. Doskonały rónież w pracy z dziećmi i na szkoleniach. To był koń-profesor. 

Karramba
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: --.
Pleć: Wałach

Mały i sprytny arabek, który jest idealny dla drobnych łuczników konnych.

Aragorn
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: ...
Płeć : Wałach
Właściciel: Michał Szubski
Pieszczotliwie zwany „Księciuniem”, najpiękniejszy ze wszystkich naszych koni. W parze z Czanarem, występuje podczas niemalże wszystkich pokazów łucznictwa konnego. Łagodny, ale i humorzasty. Jak na prawdziwego monarchę przystało, ma pory przyjmowania gości i sam stwierdza, kiedy „audiencję” uważa za zakończoną.
Laufer
Rasa: SP
Wiek: ur. 2007 r.
Płeć: Wałach

Doświadczony i zrównoważony koń łuczniczy. Brał udział w wielu zawodach oraz pokazach. Pod siodło nadaje się zarówno dla jeźdźców początkujących jak i zaawansowanych. Niekiedy potrafi być niezłym leniuchem, ale gdy poczuje atmosferę współzawodnictwa, chętnie przyspiesza. Bezpieczny i zrównoważony - oto cały Laufer.

Przedzimek
Rasa: Hucuł
Wiek: około 15 lat.
Płeć: Wałach

Niesforny hucuł, który lubi uciekać zawsze ze swoim najlepszym kompanem Szpakiem. Razem z trzecim Furkotem tworzą huculski gang. Przedzimek znany jest też jako Przecinek bo potrafi pójść jak przecinak po pastuchach.

Szpak
Rasa: Hucuł
Wiek: około 15 lat.
Płeć: Wałach

Drugi z szajki hucułów, która zawsze trzyma się razem. Szpak jest bardziej nieśmiały niż Przedzimek ale pójdzie za nim nawet w ogień.

Marika
Rasa: Haflinger
Wiek: ---
Płeć: Klacz

Najpiękniejsza klacz w naszej stajni - według wielu naszych najmłodszych adeptów jazdy konno. Pracowita, spokojna, techniczna i wytrzymała. Taka jest Marika. 

Eldetta
Rasa: KWPN
Wiek: ur. 2009 r.
Płeć: Klacz
Nasz chyba najbardziej utytułowany koń w zespole. Wyszkolona przez Annę Sokólską, w wieku 4 lat brała udział w wielu zawodach. Uwielbiana przez naszych kursantów, od 2015 roku stała się typowym koniem sportowym i jest dosiadana tylko przez doświadczonych zawodników. W 2015 roku wraz z Anką zdobyła Puchar Polski.
Czama
Rasa: Koń czystej krwi arabskiej
Wiek: ur. 2019 r.
Płeć: Klacz

Młoda i ciekawska arabka pochodząca z hodowli profesora Andrzeja Strumiłło.