Łucznictwo Konne jako dyscyplina sportowa

Łucznictwo konne to nie tylko wspaniała zabawa i niezapomniana przygoda. Jest to również prężnie rozwijający się, młody sport. Na całym świecie organizowane są zawody i eventy, szkolenia i spotkania towarzyskie łuczników konnych. Obecnie najpopularniejszymi i najczęściej rozgrywanymi konkurencjami w Polsce i na Świecie są:

Każda z wyżej wymienionych konkurencji, różni się ilością tarcz, długością toru, na którym się startuje, ilością przejazdów oraz limitem czasu w jakim należy pokonać całą trasę.

AMM Archery od wielu lat zajmuje się organizowaniem zawodów łucznictwa konnego w Polsce. M.in. wraz z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, co roku od 1 do 3 maja, organizuje największe w kraju i jedne z największych w Europie Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego „Majówka z łukiem i koniem”. W latach 2014-2016 podczas nich rozgrywana była I Runda Pucharu Europy (European Grand Prix Series). Zachęcamy do odwiedzenia fan page zawodów – Grunwald International Mounted Archery Games  – gdzie znajduje się pełna relacja z ubiegłych lat.