To był nasz pierwszy raz – Polish Track Competition już za nami

W miniony weekend przy współpracy z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej przeprowadziliśmy pierwsze w kraju zawody poświęcone wyłącznie Torowi Polskiemu. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 5 krajów (Polski, Iranu, Kuwejtu, Szwecji i USA).

 

Zawody podzielono na dwa dni zmagań, podczas których jeźdźcy mieli do pokonania dystans około 1 km, z porozstawianymi w różnych miejscach 12 tarczami łuczniczymi. Każdego dnia tor był do pokonania 3 krotnie. Na wynik końcowy składała się suma punktów z każdego przejazdu danego dnia, która to była z kolei wypadkową czasu przejazdu po torze oraz ilością punktów zdobytych poprzez celne strzały. Tor urozmaicony był zakrętami i nawrotami, a tarcze znajdowały się po obu jego stronach.
Rywalizacja była zacięta i do końca nie było wiadomo kto okaże się zwycięzcą. Po dwóch dniach zmagań, podium zdominowali Polacy. Pierwsze miejsce z wynikiem 337,32 pkt zajął wielokrotny Mistrz Polski, Wojciech Osiecki z Inuliną. Drugi w klasyfikacji generalnej z wynikiem 337,77 pkt był Michał Piasek na koniu Lean Wititti. Brąz zaś należał do Michała Tomaszewskiego, na klaczy Balbina z wynikiem 329,21 pkt. Pełne wyniki z zawodów są do obejrzenia tu.

 

Chcielibyśmy podziękować naszym:

  • sponsorom Grupie Chorten, Bow Hunting, Antler & Leather oraz Fortuna Arrows – za ufundowanie nagród głównych;
  • sponsorom Podlaskiemu UM, Pruciak Custom Knives za ufundowanie nagród specjalnych;
  • partnerom Związkowi Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej za wsparcie, zaś Folwarkowi Konnemu Pentowo za użyczenie koni
  • patronatom medialnym – Polskiemu Radiu Białystok, TVP 3 Białystok, Gazecie Wyborczej, portalom Wrota Podlasia, bstok.pl i bialystokOnline – za zaangażowanie i promocję.

Zwycięzcy zawodów. Od lewej – Michał Tomaszewski, Wojtek Osiecki, Michał Piasek