Tor Koreański

Tor koreański to historyczna konkurencja rozgrywana od wieków w Korei. Strzela się do tradycyjnych tarcz punktowanych 1-5 o wymiarach 80×80 cm z podobizną tygrysa na środku.
Konkurencja Koreańska według regulaminu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego i IHAA, który jest najczęściej rozgrywany w Europie między innymi podczas Grand Prox Europy czy Mistrzostw Europy i jest podzielona na 3 części:
    1. Double shoot 2 tarcze (2 przejazdy)
    1. Triple shoot 3 tarcze (2 przejazdy)
  1. Multiple shoot 5 tarcz (2 przejazdy)

Double-shoot tor o długości 90 m z dwoma tarczami ustawionymi pod kątem 45 stopni na strzał w przód i tył. Odległość pomiędzy nimi to 10m. Za trafienie obu tarcz zawodnik otrzymuje 2 punkty dodatkowo. Limit czasu 14 sekund

Triple-shoot tor o długości 120 m z 3 tarczami ustawionymi na strzał przód bok tył. Odległość pomiędzy nimi to 20m. Za trafienie trzech tarcz zawodnik otrzymuje 3 punkty dodatkowo. Limit czasu 18 sekund

Multiple-shoot tor o długości 150m z 5 tarczami ustawionymi na strzał w bok. Odległość pomiędzy nimi to 30m. Za trafienie trzech tarcz pod rząd zawodnik otrzymuje 3 punkty dodatkowo lub 5 punktów za trafienie wszystkich pięciu. Limit czasu 23 sekundy
Na każdym torze określony jest limit czasowy w którym trzeba przejechać tor. Poniżej tego czasu dostaje się dodatkowe punty za każdą sekundę, a ujemne za każdą sekundę powyżej limitu.
Bardzo ważną regułą, która obowiązuje w dwóch pierwszych częściach jest to, że zawodnik nie może dotknąć strzały przed wjechaniem na tor. Wszystkie strzały muszą być umieszczone w kołczanie lub za pasem i wyjmowane pojedynczo.
Taktyka:
Ponieważ punty z tarcz są skończoną liczbą bardzo ważny w tej konkurencji jest czas przejazdu, który nierzadko decyduje o zwycięstwie. Dlatego szybkie konie mają w tej konkurencji przewagę.
Polski rekord tej konkurencji wynosi 122,33 punkty i należy do
Wojtka Osieckiego

Światowy rekord
wynosi 134,43 punkty należy do Michai Cozmei z Rumunii.

Szczegółowy regulamin konkurencji można znaleźć na stronie IHAA:

https://www.horsebackarchery.info/k235