Tor Polski

Tor Polski, konkurencja której pomysłodawcą jest nasz instruktor Michał Choczaj.
Konkurencja bardzo wymagająca ale i widowiskowa ponieważ tor jest kręty posiada wzniesienia a tarcze rozmieszczone są praktycznie z każe strony!

Liczą się nie tylko umiejętności łucznicze ale też jeździeckie w której jeździec musi nierzadko pokierować koniem aby ten pojechał odpowiednią trasą.

Długość toru nie jest z góry ma tylko podaną minimalną liczbę tarcz i jest to 6 oraz odległość pomiędzy nimi musi wynosić minimalnie 30m.
Tarcze mogą być ustawione w dowolnym kierunku przód bok tył, pionowo w górę oraz pionowo w dół, a nawet do strzału na złą rękę! (ale tylko 45 stopni od kierunku jazdy aby ci co nie potrafią strzelać z obu rąk mgli oddać strzał)
Limit czasu wyliczany jest na podstawie długości oraz jest korygowany po wszystkich przejazdach na podstawie wyników zawodników (ponieważ 100m po płaskim nie jest równe 100m w górzystym terenie ;))
Tarcze do których się strzela bazują na tradycyjnych mameluckich celach do których strzelano dawniej w Turcji
Rekordy:
ponieważ tor jest za każdym razem różny nie da się prowadzić żadnego rankingu ani ustanawiać rekordów.
Jednak począwszy od 2018 roku rozgrywany jest w Polsce Polish Track Cup w którego skład wchodzi 6 torów liczone są uśrednione punkty i wybierani są zwycięzcy.
W 2018 roku podium obstawili:
1 miejsce Wojtek Osiecki
2 miejsce Leszek Moniakowski
3 miejsce Michał Tomaszewski

Szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie IHAA:
https://www.horsebackarchery.info/polish-track