Znowu wracamy ze złotem!

 

Historia lubi się powtarzać. Anna Sokólska (czołowa zawodniczka AMM Archery Pro Team) ponownie wygrała Międzynarodowe Zawody Łucznictwa Konnego w Japonii. Poprzednim razem, 2 lata temu, kiedy odwiedziła Kraj Kwitnącej Wiśni, również wróciła do domu ze złotem. W tym roku, dzięki wsparciu marki Mazda Polska, Ania ponownie mogła polecieć do Japonii i zawalczyć o laury.

 

W tegorocznej edycji zawodów, do walki stanęło 27 zawodników z 8 państw (m.in. Australii, Canady, USA oraz Malezji). Wydarzenie było podzielone na 3 etapy – pierwszego dnia rozegrano tradycyjną konkurencję japońską – Yabusame. Drugiego zaś uproszczone Style – Koreański i Węgierski. W Yabusame Anna zajęła drugie miejsce, tuż za Australijką, Katriną Kruse. Później nasza zawodniczka nie miała już sobie równych. Zarówno w Węgrze jak i w Koreańczyku była pierwsza. Tym samym w klasyfikacji generalnej zebrała najwięcej punktów i stała się zwyciężczynią całych zawodów.

 

Jednak to jeszcze nie koniec azjatyckiej przygody. Prosto z Japonii, Ania leci do Korei, gdzie wraz z kolegą z AMM Archery Pro Teamu, Michałem Piaskiem, wystartuje w Mistrzostwach Świata.  Jeżeli chcecie na bieżąco sprawdzać poczynania naszych zawodników, zapraszamy do śledzenia naszej strony na facebooku oraz profilu na instagramie.