II Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Konnym- Wyniki

Drugi z rzędu tytuł Mistrzyni Polski dla Anny Sokólskiej!

Anna Sokólska, zawodniczka AMM Archery Białystok, startująca na koniu o imieniu Czanar, obroniła zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Polski w Łucznictwie Konnym. W miniony weekend na polach Grunwaldu, podczas II Mistrzostw Polski, po zaciętej walce stanęła na najwyższym stopniu podium, potwierdzając swoją dominację na arenie krajowej. Tytuł Pierwszego Wicemistrza przypadł Wojtkowi Osieckiem, na koniu Ballentine, reprezentującemu tajnie Grom. W ostatecznej klasyfikacji Osiecki, stracił do Sokólskiej 2 pkt. II Wicemistrzynią została Natalia Koprowska, startująca na klaczy Dumka.

 

To niesamowite, jeszcze trudno mi w to uwierzyć” – Powiedziała Anna Sokólska tuż po ogłoszeniu wyników.

 

Dziękuje kibicom i wszystkim przyjaciołom za wsparcie. To były ciężkie trzy dni zmagań, a presja związana z rangą zawodów i obroną tytułu trochę ciążyła. Cieszę się że wygrałam !” – dodała Sokólska.

 

 

W rywalizacji udział wzięło udział rekordowa liczba 42 zawodników i zawodniczek w trzech kategoriach wiekowych – senior, junior i junior młodszy. Mistrzostwa Polski zostały rozegrane na trzech różnych konkurencjach: Tor Polski, Tor Węgierski i Tor Koreański. Ostateczny wynik był składową punktów z trzech dni rywalizacji, kiedy to rozgrywane były konkurencje polska, koreańska i węgierska.

 

W 13-sto osobowej klasyfikacji juniorów triumfował, debiutant Sebastian Prokop na koniu Koper reprezentujący barwy „Klubu Sportowego Stajnia Opalenie”. Na drugim stopniu podium uplasował się Aleks Marynowski na koniu Ballentine, trenujący w stajni Grom. Trzecie miejsce wywalczyła jedyna amazonka w tym gronie Wiktoria Balewska na koniu Ohara będąca koleżanką klubową zwycięscy klasyfikacji juniorów.

 

W kategorii juniorów młodszych (dzieci do lat 11) zwyciężył tryumfował wychowanek stajni Grom – Patryk Strzępek dosiadający konia o imieniu Santos. Zaszczytny tytuł I Wicemistrza zdobył Sławek Włostowski , reprezentujący Klub Łucznictwa Konnego „Orkan”, startujący na koniu Alberto. Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza otrzymała Emilia Szczesiul – AMM Archery na koniu Laufer. W tej grupie wiekowej udział wzięło 6 jeźdźców z całej Polski, a ich udział cieszy szczególnie za względu na wiek i chęć do rywalizacji.