Tatarskie zmagania w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

 

We wspaniałej atmosferze i w obecności licznej publiki – tak minęły nam VIII Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Impreza ta już na stałe wpisała się do lokalnego kalendarza i naszym skromnym zdaniem zajmuję jedną z czołowych pozycji w kategorii „must see”. Oprócz sportowych zmagań, można było podziwiać bogactwo podlaskiej kultury regionalnej, a to wszystko za sprawą VI Festiwalu Kultury Tatarskiej, który towarzyszył tym zawodom.

 

Przez 2 dni, zawodnicy walczyli o medale w Konkurencji Węgierskiej, Koreańskiej oraz w najważniejszej – w Klasyfikacji Generalnej zawodów. Niekwestionowanym zwycięzcą w kategorii seniorów został Michał Piasek, zaś w kategorii juniorów, wielokrotnie nagradzana, Patrycja Gryko.

 

Te zawody były również szansą dla młodych i niedoświadczonych zawodników. Wśród startujących mieliśmy kilku debiutantów. Cieszy nas, że nasi kursanci i uczniowie odważyli się na ten krok i zdecydowali się swój pierwszy start odbyć pod naszymi skrzydłami.

 

W tym miejscu chcieliśmy podziękować za udział, pomoc, uśmiechy, wsparcie i sportową rywalizację – zawodnikom, wolontariuszom, koniom, partnerom oraz sponsorom. Gratulujemy dobrych wyników i osobistych rekordów – szczególnie debiutantom. Liczymy na ponowne spotkanie już w przyszłym roku. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i relacji z wydarzenia na profilu facebookowym.