Mistrzostwa Świata – AMM Archery rusza na Węgry

To już ten czas! Najważniejsze wydarzenie w świecie łuczników konnych sezonu 2018 – Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Świata –  już za chwilę. Blisko 140 zawodników, z 34 państw zjedzie się na Węgry, do miejscowości Pomáz. W tym zacnym gronie nie może zabraknąć również i nas. W reprezentacji Polski wystąpi m.in. dobrze znana Anna Sokólska – czołowa polska zawodniczka i członkini naszego AMM Archery Pro Teamu. Wraz z Wojtkiem Osieckim i Leszkiem Moniakowskim, Ania będzie walczyła o mistrzostwo dla naszego kraju.

 

Jednak to jeszcze nie koniec. AMM będzie reprezentowane na tych zawodach jeszcze przez Michała Tomaszewskiego, który co prawda do oficjalnej reprezentacji kraju się nie załapał, jednak dzięki uprzejmości gospodarzy będzie mógł wystartować i zmierzyć się z najlepszymi.

 

Ponad to na Węgry pojadą nasi przedstawiciele w charakterze współorganizatorów i pomocników – Michał Choczaj, nasz trener AMM Archery oraz główny pomysłodawca konkurencji Tor Polski, został poproszony do konsultacji oraz nadzorowania właśnie tej konkurencji. Po raz pierwszy w historii, Michał będzie miał przyjemność ustawiać Tor Polski na innym, niż polskim gruncie. Towarzyszyć mu będzie Jagoda Tomaszewska, kolejna członkini AMM Archery Teamu. Jagoda dzięki swoim umiejętnościom organizatorskim, którym wielokrotnie dała wyraz (jest m.in. koordynatorem największych w Polsce zawodów łucznictwa konnego – International Mounted Archery Games) została zaproszona, by objęć funkcję Speakera Głównego zawodów.

 

Mistrzostwa Świata ruszają już w przyszłym tygodniu, 5 lipca. Jeżeli chcecie śledzić poczynania polskiej reprezentacji lub też po prostu pokibicować członkom AMM Archery Teamu – zapraszamy na nasz profil facebookowy, gdzie na bieżąco będziemy relacjonować wydarzenia z Węgier.