VII Towarzyskie Piesze Zawody Łucznicze

Po raz siódmy zapraszamy do naszej stajni – na kilka godzin efektywnego strzelania. A po raz pierwszy czeka na Was szesnaście nowych figur 3D i ponownie cała nasza ekipa AMM-owców. Poza tym spodziewamy się dobrej pogody, uśmiechniętych łuczników i łuczniczek, łuków wschodnich, longbow i hunter, celnych strzałów i latających celów. To wszystko w niedzielę, 22-go listopada. Serdecznie powitamy zarówno osoby mniej jak i bardziej regularnie uczęszczające na nasze zajęcia oraz wszystkich innych łuczników tradycyjnych (bloczkowcy nadal czekają na swoją kolej).

 

DATA I MIEJSCE

22.11.2020, godz. 11.00 do około 15.00-16.00 Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej http://www.skansen.bialystok.pl/ Wygodny dojazd samochodem, rowerem lub autobusem linii 102.

 

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Chcemy, aby nasze zawody były dostępne dla jak najszerszego grona łuczników, więc ograniczenia co do sprzętu są minimalne:

– dowolny łuk tradycyjny (bez celownika);

– dowolne strzały z grotami tarczowymi (bez ostrych krawędzi tnących);

Dla osób nie posiadających własnego sprzętu oferujemy jego wypożyczenie (20 zł). Niektóre cele będą wymagały strzał z opierzeniem flu-flu, również będzie je można od nas wypożyczyć. Zalecamy zabranie około 10 strzał lub więcej, ale absolutne minimum to 6 szt.

 

KATEGORIE WIEKOWE

– junior

– senior (17+) Młodszy zawodnik może na własne życzenie wystartować w wyższej kategorii wiekowej, natomiast nie działa to w drugą stronę.

 

KONKURENCJE

Przewidujemy kilka stanowisk z różnymi rodzajami strzelania. Jednak najbardziej skupimy się na celach 3D. Na każdym stanowisku zebrać będzie można określoną ilość punktów, które po zsumowaniu dadzą wynik końcowy:

– strzelanie tarczowe na odległościach od kilku do 40 metrów, z różnych pozycji;

– strzelanie tarczowe na czas;

– ścieżka z figurami zwierząt 3D;

– cel ruchomy;

– strzelanie do rzutków.

 

WPISOWE i ZAPISY

Prosimy przyjść około godz. 10.00 aby się rozgrzać i wpisać na listę startową. Wpisowe wynosi 25 zł, płatne na miejscu.

Na koniec zawodów organizujemy ognisko (zapewniamy kiełbaski, a jak chcecie coś więcej to śmiało możecie przynosić).