Sportowo i tradycyjnie – łucznicy konni wśród Tatarów

 

Po rocznej przerwie, z przyjemnością ponownie zapraszamy do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Białymstoku. Ten niesamowity skansen w dniach 30 czerwca – 1 lipca 2018, otwiera szeroko swoje bramy dla miłośników łucznictwa konnego i kultury tatarskiej. W tych dniach odbędą się 8. Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich oraz VI Festiwal Kultury Tatarskiej. Będzie można nie tylko spróbować tatarskich potraw, podziwiać występy zespołów tanecznych i wokalnych, ale również dać się porwać sportowym emocjom i kibicować łucznikom konnym.

Dla chętnych, organizatorzy przewidują również możliwość postrzelania z łuków, zwiedzania historycznie wyposażonej tatarskiej jurty oraz zwiedzanie całego terenu Skansenu.

 

Wszystkie informacje dla zawodników można znaleźć na stronie wydarzenia – 8. Zawody Łucznictwa Konnego Tatarów Polskich

 

Wolontariat! Wszystkich, którzy aktywnie chcieliby uczestniczyć w tym wydarzeniu, zapraszamy na 3 dniowy wolontariat. Uczniom i studentom możemy podpisywać karty praktyk/ wystawić zaświadczenie o uczestniczeniu w organizacji wydarzenia sportowego i kulturalnego. Zgłoszenia osób chętnych przyjmujemy TU.