Największe i najlepsze – Mazda IMAG 2018 już za nami

Po pracowitych 4 dniach jako organizatorzy Mazda IMAG 2018 (Mazda International Mounted Archery Games) z przyjemnością musimy przyznać, że były to dotychczas największe i najlepiej zorganizowane przez nas zawody. Majówkowa pogoda nam dopisała, konie i zawodnicy startowali jak w transie. Wszystko przebiegło zgodnie z planem ku naszemu i ogólnemu zadowoleniu. Grono zawodnicze było mocno międzynarodowe (gościliśmy reprezentantów 19 państw) i tym bardziej cieszy nasz fakt, że 3 pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej zawodów należały do 3 Polaków. Na podium stanęli kolejno – Wojtek Osiecki, dumnie dzierżąc złoto, Anna Sokólska (członek naszego AMM Archery Teamu), zajmując miejsce drugie, oraz Leszek Moniakowski – młody i bardzo utalentowany zawodnik, objął miejsce trzecie. Michał Tomaszewski (kolejny członek naszego AMM Archery teamu), który przez 2 dni zawodów dzielnie utrzymywał się w pierwszej trójce, niestety trzeciego dnia zawodów miał słabszy start i tym samym ostatecznie wylądował tuż za podium na miejscu czwartym.  Najlepszy zawodnik zagraniczny, reprezentant Niemiec, Jens Vogt, znalazł się dopiero na miejscu szóstym. Jednak wykazał on swoją wyższość nad innymi zawodnikami, zdobywając złoto w turnieju pieszym.

 

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z wynikami ze wszystkich rozegranych konkurencji – tabele wyników.

 

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym sponsorom, patronom medialnym, partnerom oraz wolontariuszom, bez których te zawody nie mogłyby się odbyć. Szczególne podziękowania należą się Radosławowi Kożuchowi (za wymyślenie oraz obsługiwanie systemu zliczania punktów i mierzenia czasu, który to program wprowadził zawody łucznictwa konnego na kolejny, światowy poziom) oraz Pawłowi Jakubowskiemu (za prowadzenie transmisji na żywo z miejsca zawodów).  Dziękujemy również Magdalenie Konik, która przybyła na Pola Grunwaldu, by za pomocą swego talentu uwiecznić to wydarzenie. Do zobaczenia pod Grunwaldem już za rok, a w połowie września widzimy się na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, na Finale Pucharu Toru Polskiego!

 

 

Zwycięzcy Mazda International Mounted Archery Games 2018. Od lewej – Anna Sokólska (II m-ce), Wojtek Osiecki (I m-ce), Leszek Moniakowski (III m-ce).